Genel

Astroworld Müzik Festivali’ndeki olaylardan Travis Scott sorumlu tutuluyor

today08/11/2021

Background
share close

ABD’li rapçi Travis Scott’un geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Astroworld Müzik Festivali’ndeki konserinde, festival katılımcılarının birbirini sahneye doğru itmesiyle başlayan izdihamla birlikte yaşanan panik sırasında 8 kişi öldü. Yaklaşık 300 kişinin yaralandığı ve 9 kişinin kalp krizi geçirdiği olaylardan sonra festival bütünüyle iptal edildi.

Olaylara şahit olan tanıklar, Travis Scott ve sevgilisi Kyle Jenner’ın konser sırasında meydana gelen bu izdiham sırasında cesetlerin arasından geçerek hiçbir şey olmamış gibi alanı terkettiklerini söylüyorlar.

Soruşturmadan ilk gelen bilgilere göre, izdihamı konser alanına elinde şırıngayla giren bir kişinin izleyenlere bu şırıngayla saldırması başlattı.

Festivale katılan ve zarar gören bir izleyenin avukatının iddiasına göre organizatörler, konser müdavimlerinin aşırı derecede zarar görme risklerini bilinçli olarak görmezden geldiler ve hatta bazı durumlarda tehlikeli olan bu davranışları teşvik ettiler. Kherkher Garcia LLP hukuk firmasından avukat Steve Kherkher’e göre organizasyonu düzenleyenler konseri güvenli bir biçimde planlayamadılar ve insanların hayatlarını tehlikeye soktular.

Steve Kherkhe’e göre organizatörler, izleyicilerin festival alanına girerken güvenlik kapılarını ihlal etmesi de dahil olmak üzere, Scott’ın setinden önce öğleden sonra kırmızı bayrakları ve uyarı işaretlerini görmezden geldi. Avukatın iddialarına göre “Bu tür davranışlar, festivalin ana sanatçısı [Travis Scott] tarafından uzun süredir teşvik ediliyor. Scott’un şiddeti açıkça teşvik etmesi, daha önce çok sayıda konserde ciddi biçimde şiddete yol açtı.”

Yazan : filodyo

Rate it

Önceki

Genel

Beyoncé’nin yeni şarkısı “Be Alive” Serena ve Venus Williams’ın hayatını anlatan fragmanda

Tenis dünyasına isimlerini altın harflerle yazdıran iki kardeş Venus, Serena Williams  ve babaları Richard'ın hayatını konu alan film King Richard'ın yeni yayınlanan tanıtım filminde Beyoncé Be Alive adlı şarkıyı seslendirdi. Kızlarını destekleyen ve her eleştiriye göğüs geren bir babanın anlatıldığı filmde baba rolünde Will Smith'i görüyoruz. Yeni yayınlanan fragmanda Richard genç Venus ve Serena'ya koçluk yapıyor ve karşı çıkanlar onun eğitim yöntemlerini sorguluyor. Tüm bu sorgulamalara rağmen karşı çıkanlar bu […]

today22/10/2021


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%