Müzik

BTS, UNICEF yardım kampanyasında 3,6 milyon dolar topladı.

today07/10/2021

Background
share close

K-pop ikonları BTS, UNICEF ile başlattığı Love Myself adlı yardım kampanyasında etkileyici bir şekilde 3,6 milyon dolar topladı.

Ortaklaşa oluşturulan yardım kampanyası yaklaşık dört yıl önce başlatılmıştı. UNICEF bir basın açıklamasıyla gelirleri duyurdu ve konuyla ilgili grubu kutladı.

Kasım 2017’de başlatılan Love Myself kampanyası, dünya çapında çocuklar ve gençler arasında kendini sevmeyi teşvik eden güçlü bir zorbalık karşıtı mesaj içeriyor.

BTS, kampanyaya katılma nedenlerini şöyle dile getirmişti: “Gençlere ulaşmanın ve yaşamlarını ve haklarını iyileştirmeye yardımcı olmanın bir yolu olarak LOVE MYSELF’i başlattık. Bu süreçte kendimiz de ‘LOVE MYSELF’ için çabaladık, ekip ve birey olarak da büyüdük. Umarız birçok insan, başkalarından alınan sevginin, kendilerini sevmelerini sağlayan güç haline gelebileceğini hissetmiştir.”

  BTS üyeleri Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda

Kampanya dahilinde aynı zamanda BTS tarafından Temmuz 2019’da yayınlanan özel bir video klipte bireylerin zorbalığı nasıl önleyebilecekleri ve kendilerini bundan nasıl koruyabilecekleri hakkında bilgi içeren mesajlar içeriyordu.

Grup Eylül 2018’de Birleşmiş Milletler Kurulu’na bir konuşma yapmıştı ve iki hafta önce BM Genel Kurulu’nun 76. oturumunda ikinci kez yine aynı şekilde konuşma yaptılar ve tüm üyelerin Covid-19 aşılarını olduğunu söyleyerek BM’den övgüler aldılar.

BTS ve plak şirketi BIGHIT Music, bu yılın başlarında kampanyaya olan bağlılıklarını yenilediler ve albüm satışlarının bir kısmına ve ‘Love Myself’ ürünlerinin satışından elde edilen gelire ek olarak UNICEF’e 1 milyon doların üzerinde bir taahhütte daha bulundular.

BTS, “LOVE MYSELF mesajının herkesin hayatını canlandırmaya hizmet etmeye devam etmesini umuyoruz” dedi. “Yedimiz de aldığımız inanılmaz sevgiyi geri vermek ve insanlara LOVE MYSELF’e yaklaşmaları için güç vermek için bu kampanyaya devam edersek onur duyacağız. Yaptığımız şeyi yapmaya devam etmeyi ve dile getirdiğimizi seslendirmeyi umuyoruz, böylece insanların mutluluğu ve sevgiyi bulmasına yardımcı olabiliriz.”

Yazan : HAKAN E

Rate it

Önceki

Öne Çıkanlar

Mark Zuckerberg eski çalışanının iddialarını “son derece mantıksız” olarak tanımladı

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg profilinde yayınladığı bir gönderide, eski çalışanının iddialarını "son derece mantıksız" olarak tanımladı. Zuckerberg attığı gönderide 6 saatlik kesintiyle ilgili bilgiler de verdi. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, kendi Facebook profilinde 5 Ekim Salı günü bir Senato alt komisyonunda ifade veren eski çalışanı Frances Haugen'in suçlamaları ile ilgili attığı uzun gönderide de  belirttiği gibi "zor bir hafta" geçirdi. Duruşma, şirketin ürünleri —Facebook, Instagram ve WhatsApp — altı saat […]

today06/10/2021

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

e-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli alanlar gereklidir *


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%