Genel

Depeche Mode Klavyecisi Andy Fletcher 60 Yaşında Öldü

today27/05/2022

Background
share close

Sevilen synth-pop ve New Wave’in önde gelen isimleri Depeche Mode’un kurucu ortağı ve klavyecisi Andy “Fletch” Fletcher, 60 yaşında öldü.

Fletcher’ın grup arkadaşları Perşembe günü sosyal medyadan ölümünü duyurdular; Rolling Stone , ölüm nedeninin doğal nedenler olduğunu doğruladı. Gruptan yapılan açıklamada, “Sevgili dostumuz, aile üyemiz ve grup arkadaşımız Andy ‘Fletch’ Fletcher’ın zamansız ölümüyle şok olduk ve ezici bir üzüntüyle dolduk” dedi.

“Fletch’in gerçek bir altın kalbi vardı ve desteğe, canlı bir sohbete, iyi bir kahkahaya ya da soğuk bir biraya ihtiyacın olduğunda her zaman yanındaydı.”

Fletcher, 1980’deki resmi oluşumlarından ve 1981’deki ilk albümleri Speak and Spell up’tan en son LP’leri 2017’deki Spirit ile 40 yılı aşkın bir süredir Depeche Mode’un bir üyesiydi .

2020’de Fletcher ve Depeche Mode grup arkadaşları – uzun süredir üyelerden Dave Gahan ve Martin Gore ve eski üyeler Vince Clarke ve Alan Wilder – synth-pop, yeni dalga ve elektronikteki öncü rolleri nedeniyle Rock and Roll Onur Listesi’ne alınmıştı.

Pet Shop Boys , Twitter’da “Depeche Mode’dan Andy Fletcher’ın ölmesine üzüldük ve şoke olduk” dedi . “Fletch, elektronik müziği seven ve aynı zamanda müzik sektörü hakkında mantıklı tavsiyelerde bulunabilen, sıcak, arkadaş canlısı ve eğlenceli bir insandı.”

The Cure’den Lol Tolhurst Perşembe günü tweet attı , “Bugün çok üzücü bir haber. Depeche Mode’dan Andy Fletcher vefat etti. Andy’yi tanıyordum ve onu bir arkadaş olarak görüyordum. Kalbim ailesi, grup arkadaşları ve DM hayranlarıyla birlikte. RIP Fletch.”

Yazan : filodyo

Rate it

Önceki

Genel

Justin Timberlake tüm müzik kataloğunu satıyor

Justin Timberlake , çok karlı bir anlaşmayla sattığı için tüm müzik kataloğuna "Bye bye bye" diyor The Wall Street Journal'a göre " Mirror " şarkısını seslendiren solistin tüm kataloğunun hakları özel sermaye şirketi Blackstone tarafından desteklenen Hipgnosis Song Management'a satıldı . Konuya yakın bir kaynak, Timberlake'in müzik kataloğunun 100 milyon doların biraz üzerinde bir değere sahip olduğunu söyledi. Bu anlaşma, Hipgnosis Songs Capital'a solo parçaları, *NSYNC şarkıları ve film müziği girişimleri de dahil olmak üzere […]

today26/05/2022


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%