Müzik

Doja Cat kendisi ile ilgili birçok soruya samimiyetle yanıt verdi

today16/12/2021

Background
share close

2022 Ocak ayı için Rolling Stone’a kapak olan Doja Cat kendisi ile ilgili birçok soruya samimiyetle yanıt verdi ve daha önce bahsetmediği konulardan bahsetti. İşte karşınızda Doja Cat.

1 – Sahne adından hoşlanmıyor. Doja’nın sahne adı, hem kedilere olan sevgisinden (kendisinin Alex ve Ray adında iki kedisi var) hem de bir esrar türünden türetildi. Adını sevmediğini ve aslında yıllar içinde birkaç kez değiştirmeye çalıştığını söylüyor. Eski bir yönetici bunu yapmaması için kendisini ikna etmiş. “Benim imajım çırılçıplak hippi kızdı ve ben aslında bu değilim” diyor.

2 – Kendisi harika bir aşçı. Doja, mutfakta çeşitli tariflerle denemeler yapmayı çok seviyor ve bunu “delicesine Fransız” eski erkek arkadaşına atfediyor. Son AMA adaylığını kutlamak için karamelize pancetta ile biftek ve kuşkonmaz yaptı ve akşam yemeği partisi misafirleri için Gruyere trüf peynirli Wagyu sandviçleri ve fondü yaptı. “Fantastik sandviç yapmayı biliyorum” diyor.

3 – Sims’ini uyuşturucu baronu yaptı. Doja’yı Instagram Live’da izleyen herkes onun oyun oynamayı sevdiğini bilir. Artık Sims 4 oynamadığını söylese de – çok fazla mod indirerek “o oyunu katlanarak, çok fena becerdiğini ” söylüyor – öyle bir nokta vardı ki Sims uyuşturucu krallığı yapmak için bir uyuşturucu modu indirdi. “Büyük büyük çantaları vardı, raflarda ve boklarda sergileniyormuş gibi evin etrafında sergileniyorlardı” diyor. “Bir keresinde bir tuzak ev yapmıştım, bu gerçekten çok tatlıydı. Her yerde Solo kupaları vardı ve her yerde dev para yığınları vardı. Ve yetiştirme odası olan bir bodrum katı ve kırmızı LED ışıkları vardı. Bundan çok gurur duydum.”

4 – Çocukken bakıcısı eski bir realite şov yıldızıydı. Doja, California’da büyüyen bir çocukken, E!’nin Pretty Wild’ın eski yıldızı olan ve daha sonra Bling Ring ünlü hırsızlıklarındaki rolü nedeniyle bir ay hapis yatmış olan Alexis Haines, née Neiers kendisinin bakıcısıydı. Haines kendisini “İyi bir çocuktu, tatlı bir çocuktu” diye hatırlıyor.

5 – İlk hiti “ So High ”ı pek sevmiyor . 2014’de mehur olmasını sağlayan SoundCloud’a yüklediği  parça ona rekor bir anlaşma yapmasını sağladı ancak bugün Doja bunu duyduğunda hoşlanmadığını söylüyor. “Yazdığım en tembel şarkı sözlerinden bazıları” diyor. “Vokalleri sevmiyorum. Ancak prodüksiyon, beat, müzikte şimdiye kadar duyduğum en güzel prodüksiyonlardan biri. Sanırım beni bir şeyler yapmaya, sesimi onun üstüne koymaya çeken şey buydu, bence adaleti sağlamadı.” Müzik videosu ergenlik dönemlerinden ilham alarak çekildi ancak onu Hindu kültürünü benimsemekle suçlayanlardan çok fazla eleştiri aldı. “Bunu yapmayacağımı bilseydim, muhtemelen yapmazdım” diyor. “Bir şey birçok insan için çok kutsal olduğunda, bence bu konuda daha duyarlı olmak ve biraz geri çekilmek iyi olur.”

6 – Tekrar Dr. Luke ile çalışması gerektiğini düşünmediğini söylüyor. “So High”, Doja’nın daha sonra Kesha tarafından kendisine ilaç vermek ve tecavüz etmekle suçlanacak olan Dr. Luke ile bir plak anlaşması imzalamasına yol açtı ve birçok sanatçının ona karşı çıkıp onunla çalışmayı reddetmesine yol açtı. ( Dr. Luke, Kesha’nın iddialarını yalanladı ve ona iftira davası açtı. Kesha davasını 2016’da geri çekti; Dr. Luke’un davası devam ediyor.) Doja’nın Dr. Luke’un adının geçtiği “ Say So ” adlı hit parçasının yayınlanmasıyla, Doja onunla çalıştığı için eleştiriler almıştı. “Onunla tekrar çalışmam gerektiğini düşünmüyorum.” diyor.

7 – Doja ayrıca Dr. Luke’un bazı şarkılarında haksız yere itibar gördüğüne inandığını da ima ediyor. “Hmm, bilmiyorum, bu konuda bir şey yaptın mı bilmiyorum” dediğim şeyler var,” diyor, ancak hangilerini belirtmeyi reddetmişti. Birkaç hafta sonra, Dr. Luke’un şarkılarından herhangi birine haksız yere atfedildiğini inkar eden bir takip bildirisi gönderdi ve önceki yorumlarının “geçmişteki bazı insanlar hakkındaki genel başarımı şarkıya bağlayan hassasiyetlerden kaynaklandığını” söyledi. başkalarının işi – özellikle erkeklerin.” “Müziğimdeki itahflar doğru ve başka bir şey ima etmek istemiyorum” dedi.

8 – Pandemi, Doja’ya göre Say So’yu mahvetti. Doja, pandemi nedeniyle turunu iptal etmek zorunda kaldığı ve canlı performans sergileyemediği için ilk Bir Numaralı başarısının keyfini yeterince çıkaramadığını söylüyor. Pandemi sırasında Zoom’da ‘Say So’ performansı hakkında “Benim için çok üzücü, tekrarlayan ve bunaltıcı bir şey oldu. Tanrım, bunu yapmak için sabırsızlanıyorum’ dediğim bir nokta vardı; sonra birdenbire albümden en sevdiğim şarkılardan birini çalıyorum ama gerçek hayatta hayranlarım için  yapamıyorum. Yani bu beni biraz mahvetti.”

9 – Covid hakkında şaka yaptığına pişman oldu. Pandeminin başlarında, Doja Instagram Live’da şaka yaptığı için viral oldu, “Kaltak, korona virüsten veya o bokun lanet olası bira versiyonundan korkmuyorum. Korona kapacağım ve sonra Corona kapacağım çünkü korona umurumda değil kaltak. Bu bir grip!” Pandeminin bu kadar çok insan için ne kadar “yıkıcı” olduğunu gördüğü için o yorumlarından pişman olduğunu söylüyor. “Bu sadece havayı hafifletmenin bir yoluydu” diyor. Hafife alınacak bir şey değildi ve sanırım bunun yoğunluğunu, ne kadar tehlikeli ve yıkıcı olduğunu görmedim. Sanırım Live’da aptal bir aptal gibi davranan bendim.”

10 – Uyuşturucu nöbetini sigarayı bırakmasına yardım etmesine bağlıyor. Sahne adına rağmen, Doja artık uyuşturucu kullanmıyor – aslında yeni albümündeki göze çarpan parçalardan biri “I Don’t Do Drugs” olarak adlandırılıyor – ancak uyuşturucunun kafein ve sigarayı bırakmasına yardımcı olduğunu söylüyor. “Uyuşturucu benim için harika bir deneyimdi ama bir süre sonra buna ihtiyacım olmadığını hissettim” diyor. “Son yolculuğum kötü bir yolculuktu ama pek çok alışkanlığımı bırakmamı sağladı. Ben çok alışılmış bir insanım. Çok sigara içiyordum. Ama aldığım madde yüzünden sigarayı bıraktım. O zamandan beri bir sigara içemiyorum. Bir tane içmek bile dayanılmaz.”

11 – En sevdiği cilt bakım markası Tatcha. Doja’nın yedi aşamalı bir cilt bakım rutini var ve kamelya temizleme yağı ve Essence güçlendirme tedavisine sadık kalarak yalnızca Tatcha markasını kullanıyor. “Bunu Vogue için yaptım ve Vogue cilt bakımı rutinimi bilmek istedi – bu daha çok makyaj öğretici bir şeydi, ama cilt bakım rutinimi bilmek istiyorlar” diyor. “Bu konuda dürüst olmaya çalıştım.”

12 – Zamanında Billie Eilish ile  Doja Cat işbirliği olabilirdi. SoundCloud günlerinin başlarında, Doja ve Eilish birbirlerinin çalışmalarının hayranıydılar ve Eilish, Doja’dan “Bellyache” için bir rap şarkı sözü yazmasını istedi. “Çok tatlı olduğunu düşündüğümü hatırlıyorum. Yazacak bir şey bulamadım” diyor Doja. “Yazarlıkta kal gelen anlarımdan birine denk geldi. … Ve o şarkının patladığını gördüm’

Yazan : filodyo

Rate it

Önceki

Müzik

TikTok’un pop yıldızlarıyla gerçekleştirdiği NFT projesi başarısız oldu

NFT'ler tüm yıl boyunca göz kamaştıran manşetlerin kaynağı oldu. 1 milyon dolardan 10 milyon dolara kadar gerçekleşenen kolay satışlar ve hemen hemen her yerde çizilen kısa yoldan kazanılan para imajıyla dikkatler hep bu manşetlerin üzerindeydi. Ancak, ana akımın ilgi odağı olmadan çok önce NFT'ler üzerinde çalışan insanlar, bu dijital koleksiyonların kolay para ve bilinen önbellek ile eş anlamlı olmadığını belirtmekte gecikmediler. Şubat ayının sonunda gişe rekorları kıran NFT satışlarıyla kendi […]

today16/12/2021

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

e-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli alanlar gereklidir *


LİSTELER
Chart
  • Chart track

    1

    Easy On Me

    Adele

e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%