Genel

Dylan’ın avukatları taciz davasında davacı tarafı suçluyor: İddia sahibi dengesiz biri

today09/01/2022

Background
share close

Bob Dylan ve avukatları, geçen yaz New York’ta kendisine karşı açılan cinsel taciz davasını, bir zamanlar “uzaylılar tarafından kaçırıldığını ve uzay gemilerine pilotluk yaptığını” söyleyen dengesiz bir “medyum” tarafından “gülünç” bir para gaspı olarak nitelendiriyor.

“Davacının 56 yıldan uzun bir süre önce Bob Dylan ile iddia edilen etkileşimlerine dayanan bu dava, bir dava gibi görünen yüzsüz bir sarsıntıdır. Olumsuz tanıtım tehdidine karşı büyük bir ödeme almak gibi uygunsuz bir amaç için kötü niyetle açıldı. İddia asılsız, kötü niyetli, pervasız ve karalayıcıdır. Bay Dylan gasp edilmeyecek,” diye şikayete verilen yanıt Perşembe günü Manhattan’daki eyalet mahkemesine sunuldu.

80 yaşındaki şarkıcı-söz yazarı, 13 Ağustos’ta kendisini yalnızca JC baş harfleriyle tanıtan bir kadın tarafından dava edilmişti. Şikayetine göre, Dylan ünlü bir müzisyen olarak statüsünü onun güvenini kazanmak için “sömürdü”, ona alkol ve uyuşturucuyla baskı yaptı ve daha 12 yaşındayken cinsel istismara uğradı.

İlk davası, iddia edilen istismarın 1965 yılının Nisan ve Mayıs ayları arasında Manhattan’daki Chelsea Otel’de gerçekleştiğini söyledi. Sonra Dylan tarihçi ve destekçileri savundu müzisyen o zaman dilimi hatta New York’ta değildi onun iddialarda, “kronolojik imkansız,” tanımlanamayan kadın aynı yılın “bahar” dönemi değişen değiştirilmiş bir şikayette daha bulundu.

Sert tepkisinde Dylan ve avukatları, suçlayanı yalancı bir uydurmacı olarak kınadı. Yeni iddialara göre savunma avukatları, “Kendi web sitesine göre, davacı, yaslı ailelerin vefat eden sevdiklerini ‘bir ücret karşılığında kanalize etme’ konusunda uzmanlaşmış bir medyumdur,” diyor. Suçlayanın sadece uzaylılar tarafından kaçırıldığını iddia etmekle kalmayıp, aynı zamanda “kediler, köpekler ve diğer canlı ve ölü hayvanlarla, ayrıca böcekler ve bitkilerle konuştuğunu” iddia ediyor.

Davacının avukatlarından Peter Gleason müvekkilinin profesyonel bir medyum olarak çalışmalarını savunurken, “Ne müvekkilime ne de avukatına zorbalık yapılamayacak” dedi .

“Bazı insanlar Bob Dylan’dan bir peygamber olarak bahseder. İnsanların etiketleri vardır. Amerikalıların yarısından fazlası psişik fenomenlere inanıyor. Birine inançları için saldıracaksanız, çok tehlikeli bir bölgeye tecavüz ediyorsunuz,” diye devam etti Gleason. “Bu ülkenin temeli budur, inanç özgürlüğü. Dikkatimizi iddialardan uzaklaştırmamalı. Bu dava gerçeklerle ilgili.”

Perşembe günü verilen cevapta, Dylan ve avukatları, 10 Grammy ödüllü sanatçının davayı ortadan kaldırmak için rahatsız edici bir anlaşma ödemesi konusunda esasen sıfır şansı olduğunu söyleyerek şu açıklamayı yaptılar:

“Bay Dylan, bu sahte davadan kâr elde etmeyi uman ve dava açan avukatlar için kolay bir işaret gibi görünmüş olabilir. Muhtemelen onun kavgaya hazır olmayacağını ve bunun yerine kendini savunmanın yükünden, reklamından ve masrafından kaçınmak için haraç ödeyeceğini varsaydılar. Daha fazla yanılamazlardı. Bay Dylan adaleti, haklılığı ve tam hesap verebilirliği arıyor ve elde edecek”

Yazan : filodyo

Rate it

Önceki

Genel

John Legend BMG, KKR’ye şarkı yazarlığı kataloğu satışıyla gündemde

Bloomberg , John Legend'in yayın kataloğunu ve telif haklarını BMG'ye ve yatırım şirketi KKR'ye açıklanmayan bir miktara sattığını bildirdi. Anlaşma müzisyenin “All of Me”, “Ordinary People” ve “Glory” gibi hit parçalar da dahil olmak üzere 2004'ten 2021'in başlarına kadar olan çalışmalarını kapsıyor. Anlaşmaya göre BMG Rights Management ve KKR, Legend'ın kataloğunda %50 hisse satın aldı. Anlaşma, Legend'in 2004'ün sonundan 2021'in başlarına kadar yazdığı tüm müzikleri, “Ordinary People”, “Green Light”, “All of Me” gibi hit parçaları ve 2014 […]

today09/01/2022

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

e-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli alanlar gereklidir *


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%