Müzik

Ele geçirilen Michael Jackson hatıraları yardım için kullanılacak

today23/09/2021 1 5

Background
share close

Ekvator Ginesi Başkan Yardımcısı’ndan bir dizi Michael Jackson hatırası da dahil olmak üzere ele geçirilen yaklaşık 27 milyon dolarlık varlık, Afrika ülkesinde Covid-19 aşıları ve diğer tıbbi malzemelerin ödenmesine yardım için kullanılacak.

Bu para, Amerika Birleşik Devletleri’nde yolsuzlukla ve kara parayla elde ettiği kazançla mal satın almakla suçlanan Ekvator Ginesi Başkan Yardımcısı Teodoro Nguema Obiang Mangue ile yapılan bir uzlaşma anlaşmasından geliyor. Mangue Ekvator Ginesi’nin uzun zamandır başkanı olan Teodoro Obiang’ın oğlu. Bu arada Nguema Mbasogo tüm iddialara itiraz etti.

ABD ile Mangue arasındaki müsadere anlaşması 2014’te yapılırken,  Birleşmiş Milletler ile tıbbi malzemelerin satın alınması ve dağıtımı için Adalet Bakanlığı ile yapılmış herhangi bir anlaşma açıklaması gerçekleşmedi.

  BTS üyeleri Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda

Adalet Bakanlığı, Mangue’nin 2011 yılında Tarım ve Orman Bakanı olarak görev yaptığı sırada 100.000 doların altında bir maaş aldığını ancak yolsuzluk ve kara para aklama yoluyla 300 milyon doların üzerinde varlık biriktirmek için “pozisyonunu ve nüfuzunu” kullandığını iddia etmişti. 2014’de gerçekleştirilen  uzlaşma anlaşması, Mangue’nin Kaliforniya, Malibu’da bir malikane, bir Ferrari ve Michael Jackson hatıralarının çeşitli öğelerini satmasını gerektiriyordu.

Ancak, Mangue’den ele geçirilen Jackson hatıralarının hangi parçalarının bu anlaşma kapsamında satıldığı henüz belli değil.

CNN’de yayınlanan 2014 yılına ait bir rapora göre, Mangue’nin pop yıldızının Bad turnesinde giydiği mücevher kaplı eldiven de dahil olmak üzere koleksiyonunun çoğunu satmayacağı kaydediliyor. Bu anlaşmayı detaylandıran bazı mahkeme belgelerine göre ise ABD hükümeti Mangue’nin, Michael Jackson’a ait daha önce Neverland’de bulunan bazı heykellerin satılmasını kabul ettiğini” söyledi.

Yazan : HAKAN E

Rate it

Önceki

Müzik

Karol G yeni parçası Sejodioto’da özgür bir kadını anlatıyor

Karol G son albümü KG0516'yı çıkaralı bir yıldan daha kısa bir zaman oldu ancak o şimdiden yeni türler denemekle meşgul. Şarkıcı geçtiğimiz ağustos ayında, Tiesto ile ilk kez tamamen İngilizce şarkı söylediği ortak çalışması “Don't Be Shy”ı yayınlamıştı. Bu parçayı filodyo radyo'da şu sıralar sık sık duyabilirsiniz. Karol G şimdi de rahatlatıcı tonlarla seslendirdiği latin bir parça olan “Sejodioto” ile karşımıza çıktı. Ovy On The Drums tarafından üretilen şarkıyı seslendiren […]

today22/09/2021 1 3

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

e-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli alanlar gereklidir *


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%