Müzik

Gallagher kardeşler arasında tartışma zerzevat boyutundan metafizik alana taşındı

today28/09/2021 5

Background
share close

Liam Gallagher ve Noel Gallagher. Oasis hayranlarının yakından takip ettiği bu iki düşman kardeş arasındaki tartışma zerzevat boyutundan metafizik alana taşındı.

Bu ayın başlarında Noel Gallagher kardeşi Liam için patates ifadesi kullanmıştı. Şimdi ise Noel görüşmediği kardeşi Liam için “o bir hologram, gerçek biri değil” diyerek çıtayı daha yükseğe taşıdı. Noel’in espritüel bir ifadeyle söylediği bu söz aslında BBC’ye verdiği bir röportaj sırasında ortaya çıktı. 

Röportaj sırasında “Oasis üyelerinin hologram teknolojisiyle tekrar aynı sahneyi paylaşıp paylaşmayacağı” sorulduğunda Noel “Daha önce, konseri hologramla sahneleyecebileceğimizi söylemiştim ve Liam’ın da bunu ciddiye aldığını düşünüyorum. Liam zaten bir hologram. İnsanlar bunu biliyor mu bilmiyorum, o aslında gerçek değil” dedi. 

Bu röportaj aslında Eylül ayının başlarında gerçekleşmişti. Şu sıralar yeniden gündeme gelmesinin sebebi ise Liam Gallagher’ın yakın zamanda bir helikopter kazasında yaralanmış olması. Liam kan davalı kardeşine adeta etten kemikten olduğunu ispat edercesine sosyal medya hesabından yaralandığını gösteren bir gönderi paylaştı. Hayranları ise bu gönderiyi hologram olmadığını, ıstırap ve coşku yaşayabilen yaşayan, nefes alan bir varlık olduğunu kanıtlama çabası olarak yorumluyor.

  Lil Nas X Dolly Parton'ın kült şarkısı “Jolene”i yeniden yorumladı

Peki, Noel Gallagher ve Liam Gallagher neden kavga etti?

İşte 2 düşman kardeşin kavga tarihi

Oasis’in 1994’teki Amerika turnesinde, Liam sahnede Noel’in şarkılarının sözlerini sık sık değiştirdi. Eylül 1994’te Oasis, Los Angeles’ta Whiskey a Go Go’da sahne aldı. Gösterinin yapıldığı gün Noel, kokain olduğuna düşündükleri bir uyuşturucu kullanıyordu. Grup birkaç hata yaptı ve sahnede Liam ve Noel arasında gerginlik çıktı ve sonunda Liam Noel’in kafasına tefiyle vurdu. Gösteriden kısa bir süre sonra Noel turneyi bıraktı ve San Francisco’ya gitti.

(What’s the Story) Morning Glory? için 1995 kayıt seansları sırasında, Noel stüdyoda çalışırken Liam bir bardan herkesi stüdyoya davet ettiğinde kardeşler yine kavga ettiler ve kavga Noel’in Liam’ın kafasına bir kriket sopasıyla vurmasıyla sonuçlandı. Noel daha sonra bu olayı “muhtemelen şimdiye kadar yaptığımız en büyük kavga” olarak nitelendirdi.

Ağustos 1996’da, Knebworth’ta rekor kıran bir çift gösteriden sonra, Liam, Oasis’in MTV Unplugged setinden başlamadan dakikalar önce geri çekilince kardeşler arasında yine gerginlik yaşandı. Noel Liam’ın yerini doldurmak zorunda kaldı. Liam ise, “boğaz ağrısı”çektiğini ve akustik olarak performans sergilemeyi sevmediğini, ancak Noel’in akşamdan kalma olduğunu iddia ettiğini söyledi. Dört gün sonra Noel, Amerikan turlarının ilk şovunda yaşadıkları problemler üzerine yeniden Liam’ın yerine geçmek zorunda kaldı.

Mayıs 2000’de Barselona turnesindeyken, davulcu Alan White’ın kolu tutulunca Oasis bir gösteriyi iptal etmek zorunda kalmıştı, grup üyeleri bunu fırsat bilerek akşamı içerek geçirmeye karar verdi. Gece boyunca Liam, Noel’in kızı Anais’in meşruiyetini sorgulayan kaba açıklamalar yaparak Noel’in karısı Meg Mathews hakkında ileri geri konuştu ve yine kavgaya yol açtı.

2009’da, grubun dağılmasından önce Noel, Liam’ı “kaba, kibirli, korkutucu ve tembel olarak nitelendirdi. Kardeşi hakkında “O, görüp görebileceğiniz en öfkeli adam” ifadesini kullandı.

Yazan : HAKAN E

Rate it

Önceki

Müzik

The Weeknd’in Quincy Jones ile ilgili duygusal konuşması

"Quincy Jones bana hiçbir şeyin insanlardan daha önemli olmadığı konusunda bir hayat dersi verdi. Black Music Action Coalition'ın iki yıldır düzenlediği Los Angeles'taki Music in Action ödül töreninde The Weeknd'in idolü Quincy Jones'un ona öğrettiği sözlere atıfta bulunarak bir konuşma yaptığı sırada gözleri doldu. Müzik endüstrisindeki ırksal bir hesaplaşmanın ardından geçen yıl kurulan organizasyon, "Siyah sanatçılar, şarkı yazarları, yapımcılar, yöneticiler, ajanslar yöneticiler, avukatlar ve endüstrinin diğer profesyonelleri adına savunuculuk yapmak" […]

today27/09/2021

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

e-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli alanlar gereklidir *


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%