Genel

İrlanda gece kulüpleri önümüzdeki hafta kapanacak, mekan kapasiteleri yüzde 50’ye düşürüldü

today04/12/2021

Background
share close

İrlanda başbakanı Micheál Martin, ülkenin COVID-19’un yayılmasını engellemek için aldığı önlemleri sıkılaştırdığını duyurdu. BBC editörü Lewis Goodall, bu yeni kuralların 7 Aralık Salı gününden itibaren başlayacağını ve 9 Aralık Pazar gününe kadar yürürlükte kalacağını tweetledi.

Tüm bu kısıtlamalar Ulusal Halk Sağlığı Acil Durum Ekibi (NPHET) ile birlikte sağlık görevlisi Tony Holohan tarafından Martin’e verilen tavsiyelerden sonra planlandı. Martin basın toplantısında gazetecilere verdiği demeçte, “Kişisel temasların hacmini azaltmak için bazı kısıtlamalar olmaksızın Noel dönemine girmenin riskleri çok yüksek” dedi.

İlk kapanmanın ardından 22 Ekim’de yeniden açılan gece kulüpleri, kısıtlı koşullar altında faaliyet gösteremeyecekleri için tamamen kapanmaya zorlanacak. Canlı müzik noktaları, barlar ve spor salonlarını içeren kapalı mekanların, maksimum yüzde 50 olarak belirlenen kapasite limitlerini yürürlüğe koyması gerekecek.

Bu mekanlar aynı zamanda, yiyecek veya içecek sipariş etmek için sıraya girilmesinin yasaklanması, masa başına altı yetişkin sınırı ve müşteriler geldiğinde maske takma zorunluluğu gibi önceki baskılardan dönen bir dizi kurala tabi olacak.

Martin, yeni kısıtlamalardan ciddi şekilde etkilenen mekanlara finansal destek sözü verdi ve birçok sektörün “bu durumdan acı bir şekilde hayal kırıklığına uğrayacağını” ve “birçoğunun geçim kaynaklarından endişe duyacağını” kabul etti.

Martin, “Salgın başlangıcından bu yana yaptığımız gibi, hükümetin etkilenenlerin yanlarında duracağına ve bu son fırtınayı atlatmak için gerekli mali desteğe sahip olmalarını ve biz kurtulana kadar sağlam kalmalarını sağlayacağına dair onlara güvence vermek istiyorum” dedi.

Van Morrison, geçtiğimiz ay Kuzey İrlanda sağlık bakanı Robin Swann tarafından şarkıcının bu yılın başlarında yaptığı COVID-19 ile ilgili yorumlar nedeniyle dava edilmişti.

Yazan : filodyo

Rate it

Önceki

Genel

Elton John ve Ed Sheeran’dan hayır amaçlı Noel şarkısı ‘Merry Christmas

Elton John ve Ed Sheeran, yeni hayır amaçlı Noel single'ları 'Merry Christmas'ı bugün (3 Aralık) yayınladı. Çiftin parçadan elde ettiği tüm telif ücretleri ve satışlardan elde edilecek gelirin tamamı Ed Sheeran Suffolk Müzik Vakfı ve Elton John AIDS Vakfı arasında eşit olarak bağışlanacak. Jason Koenig'in yönettiği ve aralarında Mr Blobby, Jonathan Ross, Big Narstie, Michael McIntyre ve The Darkness'ın yer aldığı resmi video’nun sahneleri Wham’s ‘Last Christmas’; Shakin’ Stevens’ ‘Merry […]

today03/12/2021

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

e-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli alanlar gereklidir *


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%