Genel

John Legend BMG, KKR’ye şarkı yazarlığı kataloğu satışıyla gündemde

today09/01/2022

Background
share close

Bloomberg , John Legend’in yayın kataloğunu ve telif haklarını BMG’ye ve yatırım şirketi KKR’ye açıklanmayan bir miktara sattığını bildirdi. Anlaşma müzisyenin “All of Me”, “Ordinary People” ve “Glory” gibi hit parçalar da dahil olmak üzere 2004’ten 2021’in başlarına kadar olan çalışmalarını kapsıyor.

Anlaşmaya göre BMG Rights Management ve KKR, Legend’ın kataloğunda %50 hisse satın aldı. Anlaşma, Legend’in 2004’ün sonundan 2021’in başlarına kadar yazdığı tüm müzikleri, “Ordinary People”, “Green Light”, “All of Me” gibi hit parçaları ve 2014 Grammy ve Oscar ödüllü parçasını içeren etkileyici bir çalışma grubunu kapsıyor. 

Legend’ın kataloğu, BMG ve KKR’nin Mart ayında yeni bir ortaklık duyurduklarından bu yana birlikte satın aldıkları ikinci ürün . Aralık ayında, müzik şirketi ve yatırım şirketi , ZZ Top’un yayın hakları ve kayıtlı müzik telif ücretlerinden ve performans telif ücretlerinden elde edilen herhangi bir gelir üzerinde birlikte çalıştıklarını açıkladı (belgelere göre, Legend anlaşmasının Kasım ayında tamamlandığı görülüyor, ZZ Top anlaşmasının duyurulmasından bir ay önce).

Şimdiye kadar sadece iki ortak alım yapmış olsalar da, BMG ve KKR hep farklı kataloglara ilgi gösterdiler. BMG, Mick Fleetwood , Tina Turner ve Mötley Crüe’nin kataloglarını satın alırken, KKR bu yılın başlarında Ryan Tedder’ın yayın haklarının çoğunluk hissesini satın aldı.

Yazan : filodyo

Rate it

Önceki

Müzik

The Weeknd, ‘Sacrifice’ müzik klibinde yeni kaderini dans pisti ritüeli ile kabul ediyor

The Weeknd , son albümü Dawn FM'den bir parça olan “Sacrifice”ın yeni videosunda kendini gerçeküstü bir dans pisti ritüelinin ortasında buluyor . Cliqua'nın yönettiği klip , Weeknd'i uyandıran “103.5 Dawn FM” için şaşırtıcı derecede pürüzsüz bir radyo DJ'i ile açılıyor ve ona, “Işığa doğru yürümenin ve kaderinizi kollarınızı açarak kabullenmenin zamanı geldi. Endişelenmeyin, elinizi tutmak ve bu acısız geçişte size rehberlik etmek için orada olacağız.”  Kör edici bir ışık tarafından tüketildikten sonra Weeknd vahşi bir yeraltı […]

today09/01/2022

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

e-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli alanlar gereklidir *


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%