Genel

Justin Timberlake tüm müzik kataloğunu satıyor

today26/05/2022

Background
share close

Justin Timberlake , çok karlı bir anlaşmayla sattığı için tüm müzik kataloğuna “Bye bye bye” diyor

The Wall Street Journal’a göre ” Mirror ” şarkısını seslendiren solistin tüm kataloğunun hakları özel sermaye şirketi Blackstone tarafından desteklenen Hipgnosis Song Management’a satıldı . Konuya yakın bir kaynak, Timberlake’in müzik kataloğunun 100 milyon doların biraz üzerinde bir değere sahip olduğunu söyledi.

Bu anlaşma, Hipgnosis Songs Capital’a solo parçaları, *NSYNC şarkıları ve film müziği girişimleri de dahil olmak üzere yazdığı ve birlikte yazdığı 200’den fazla şarkının tam mülkiyetini ve kontrolünü veriyor ancak Timberlake’in şarkılarının gelecekteki versiyonların hiçbirini içermiyor.

Bu, Hipgnosis’in bu yıl açıkladığı üçüncü anlaşma. Şirket, Ocak ayında Kenny Chesney’in kayıtlı müzik telif haklarına %80 faizle ve Mart ayında Leonard Cohen’in şarkı yazarlığı kataloğunu satın almak için bir anlaşma yapacağını duyurmuştu. The Wall Street Journal’ın haberine göre Bruce Springsteen, müzik kataloğunu Aralık ayında 550 milyon dolara Sony’ye sattı. Tina Turner da Ekim ayında yaklaşık 50 milyon dolara sattı.

Yazan : filodyo

Rate it

Önceki

Genel

Florence Welch: ‘Her zaman kendimden nefret ediyorum’

Florence Welch, Florence + The Machine'in beşinci albümü 'Dance Fever' hakkında bir sohbet için Apple Music 1'de Zane Lowe programına katıldı. Apple Music'e, Jack Antonoff'la birlikte doğrudan stüdyodan tecrit altına alındıktan sonra neredeyse albümden vazgeçtiğini, bir daha canlı performans gösterip gösteremeyeceğini bilmemenin belirsizliğini işlemenin zorluğunu, mizah ve öz farkındalığın nasıl bilgi verdiğini anlattı. Florence Welch, bu yepyeni albümde Nick Cave, Leonard Cohen ve Iggy Pop gibi en sevdiği erkek vokalleri  […]

today17/05/2022


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%