Genel

Kanye West adını değiştirdi, o artık “Ye”

today19/10/2021 5

Background
share close

Kanye West’in artık yepyeni bir ismi var. Los Angeles Yüksek Mahkemesi’nden yargıç Michelle Williams şarkıcının verdiği dilekçeyi imzaladıktan sonra hepimizin Kanye olarak bildiği isim “Ye” olarak değiştirildi.

Kanye West 24 Ağustos’ta yüksek mahkemeye dilekçe sunarak kişisel sebeplerden dolayı adını değiştirmek istediğini belirtmişti.

Ünlü rapçi 2018 yılında “Ye” adıyla bir albüm de yayınlamış, “Resmi olarak Kanye West olarak tanınıyorum ancak ben Ye’yim” ifadesiyle bir tweet atmıştı.

West’in ropörtajlarında dile getirdiği gibi “Ye” İncil’de sık sık geçen bir kelime ve “Sen” anlamına geliyor.

44 yaşındaki müzisyen Big Boy adlı radyocuyla yaptığı söyleşide “İncil’de en sık kullanılan kelimenin ‘siz’ olduğuna inanıyorum ve İncil’de bu kelime “sen” anlamına geliyor. Yani ben senim, ben biziz” diye bir açıklamada bulunmuş, “İsmim “Tek” anlamına gelen Kanye olmaktan, sadece Ye’nin iyiliğimizin, kötülüğümüzün, şaşkınlığımızın, kısacası her şeyimizin bir yansıması olmasına dönüştü” biçiminde konuşmuştu.

Yazan : filodyo

Rate it

Önceki

Genel

Carlos Santana’nın yeni albümü “Blessings and Miracle” 15 Ekim’de satışta

Albümden Joy adlı parçanın lyric videosu YouTube'da yayınlandı. Grammy Ödüllü country şarkıcısı Chris Stapleton'ın vokaliyle kaydedilen şarkıda Carlos Santana yine gitarını konuşturuyor. Reggae, blues, gospel ve country tınıları içeren parçanın da yer aldığı albüm BMG etiketiyle 15 Ekim'de marketlerdeki yerini alacak. Gitar melodisini ilk duyduğumuzda kendisini hemen ele veren Carlos Santana'ya gitarda eşlik eden kişi ise yine vokallerin sahibi olan Chris Stapleton. Şarkı ilk dinlendiğinde 90'lardaki en iyilerden biri olan […]

today12/10/2021

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

e-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli alanlar gereklidir *


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%