Müzik

Lil Nas X Dolly Parton’ın kült şarkısı “Jolene”i yeniden yorumladı

today22/09/2021 1

Background
share close

Lil Nas X, BBC Radio One’s Live Lounge için gerçekleştirdiği bir performans sırasında Dolly Parton’ın kült şarkısı “Jolene”i yeniden yorumlayarak ilk albümü Montero’nun satışa sunulmasını kutladı. Akustik bir düzenleme üzerine bariton sesiyle yorum yapan Lil Nas X, Parton’un 1973’te erkekleri kolayca tavlayabilen “ateşli kumral saçlara” sahip bir kadın hakkındaki şarkısı ile dinleyenlerden büyük alkış topladı.

Aslında Dolly Parton ve Lil Nas X’in karşılıklı hayranlıkları bir süredir ortada. Lil Nas X, Parton’un 2019 yazında Old Town Road’un remiks versiyonuna katılmasını talep ettikten sonra, Dolly Parton Elle’ye Atlanta’da büyüyen rapçi ile ilerde işbirliği yapmayı düşündüğünü söylemişti.

Parton, “Old Town Road’un bir parçası olma fırsatım oldu ancak Lil Nas X bu şarkı ile pek çok insanla birlikte çok iyi iş çıkardı. Bekleyip daha sonra kendisiyle bir şeyler yapacağım. Aynı yoldan yürümenin anlamı yok. (Old Town Road’u kastediyor) Gidecek başka yollarımız var.” demişti.

  Lil Nas X'in yepyeni albümü MONTERO yıkılıyor

Eleştirmenler ve yazarlar son yıllarda bu iki sanatçı hakkında bir çok yazı kaleme aldılar. Profesör ve yazar Tressie McMillan Cottom, 2021’de şöyle yazmıştı: “Lil Nas X’in davranışları ile gay/queer kültürleri tamamen kucaklaması Dolly’nin sarsıcı hırslarını devrimci bir boyuta taşıyor

Lil Nas X’in ilk albümü Montero geçen cuma günü satışa sunulmuştu ve projede Jack Harlow’un da yer aldığı single “Industry Baby”nin yanı sıra Megan Thee Stallion, Doja Cat ve Miley Cyrus ile kaydettiği şarkılar da bulunuyor.

Yazan : HAKAN E

Rate it

Önceki

Müzik

Britney Spears’ın Instagram hesabı tekrar aktif

Geçen hafta Instagram hesabını silen Britney Spears dayanamadı ve hesabını tekrar aktif hale getirdi. Geçen hafta #FreeBritney hareketine destek veren hayranları için bir mesaj yayınlayan ve ardından hesabını kapatan şarkıcı hafta sonu Sam Asghari ile nişanını kutlamak için yakın zamanda yaptığı bir geziden bazı fotoğraflarla hesabını yeniden etkinleştirdi. Spears takipçileriyle "Nişanımı kutlamak için hafta sonu kaçamağımdan bazı kareler," diye gönderi paylaştı. “Hala inanamıyorum !!!! Instagram'dan çok uzun süre uzak kalamadım […]

today21/09/2021 1

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

e-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli alanlar gereklidir *


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%