Müzik

Metallica’nın 40. yıl dönümü konserleri Amazon’da canlı yayınlanacak

today11/12/2021

Background
share close

San Francisco dışındaki Metallica hayranları, önümüzdeki hafta  40. yıl dönümü gösterilerini izleyebilecek, çünkü her ikisi de Amazon üzerinden canlı yayınlanacak.

Her iki konser de önümüzdeki hafta Chase Center’da başlayacak. İlki 17 Aralık Cuma, ikincisi ise 19 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek konserlerin biletleri Ticketmaster üzerinden hala satılıyor. Konsere canlı olarak katılamayanlar için, setler Amazon’un Twitch hesabında ücretsiz olarak yayınlanacak. Ayrıca, alışveriş devinin Amazon Müzik ve Prime Video platformlarında dünya çapında Amazon üyeleri için canlı yayın gerçekleştirilecek.

Tüm bu yayınların ardından Metallica’nın Prime Video kanalı The Coda Collection’da isteğe bağlı olarak izlenmek üzere setlerin yayınlanması planlanıyor. Ancak bu lansman için somut bir tarih henüz açıklanmadı.

Amazon ile ortaklıklarının bir parçası olarak Metallica, kendi geçici radyo istasyonu The Metallica Takeover’ı başlatmak için Amazon Music’teki DJ Mode ile bağlantı kurdu. Bu yayın yalnızca Amazon Music Unlimited abonelerine ve Prime üyelerine sunulacak; grubun web sitesine göre planlanan bu yayın akışında dinleyicilere her dinlediklerinde benzersiz bir şeyler veren özel röportajlar ve farklı içerikler yer alacak.

Geçen ay Metallica, 16 Aralık ile 19 Aralık arasında bir dizi özel etkinlikle “ San Francisco şehrini ele geçirme ” planlarını açıklamıştı. Metallica ile ilgili çeşitli eylemler kulüp gösterileri gerçekleştirirken, grubun hayranları bir galeri etkinliği, imza günü, film gösterimleri ve daha fazlasına şahit olabilecekler.

The Metallica Blacklist’e katkıda bulunan White Reaper, 16 Aralık’ta August Hall’da Taipei Houston, Lars Ulrich’in iki oğlu Layne ve Myles ile birlikte sahne alacak . Ertesi gün (17 Aralık), Kirk Hammett ve Robert Trujillo’nun yer aldığı bir cover grubu olan The Wedding Band, The Fillmore’da sahne alacak. Taipei Houston, 18 Aralık’ta The Chapel’de Trujillo’nun oğlu Tye’nin grubu OTTTO ile birlikte ikinci bir konser verecek.

Metallica geçtiğimiz günlerde , Nisan ayında başlayacak olan ve COVID nedeniyle ertelenen Güney Amerika turu için yeniden planlanan tarihleri de ​​açıkladı. Bu arada grubun tarihinden nadir eserler ve görüntüleri sergileyen devam eden bir proje olan Metallica Black Box’ı da başlattılar .

Yazan : HAKAN E

Rate it

Önceki

Genel

COVID-19’un genetik kodu, NFT olarak satın alınabilen şarkılara dönüştürüldü

Projenin arkasındaki Viromusic'e göre parçalar koronavirüsün içindeki genetik dizilim kullanılarak oluşturuldu. DNA Sonifikasyonu adı verilen bir teknik kullanılarak şarkılardaki melodi tamamen viral diziden türetildi. Melodideki her nota, virüsün kendisinin daha fazla kopyasını oluşturmak için kullandığı adım adım talimatların bir parçası. Viromusic projeye katmanlar olarak çello, bas, synth veya davul gibi diğer enstrümanları ekledi ve parçayı Rarible platformunda NFT olarak sundu. Şimdiye kadar bu yöntemle 10.000 şarkı oluşturuldu ve kütüphane sakin, melodik şarkılardan […]

today11/12/2021

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

e-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli alanlar gereklidir *


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%