Müzik

Nicki Minaj’ın kocasına seks suçlusu olarak kayıt yaptırmamaktan dava

today13/09/2021

Background
share close

Petty hakkındaki suçlamaları daha önce reddetmişti, ancak savunmasını 9 Eylül Perşembe günü Californiya’da sunulan mahkeme belgelerinde değiştirdi. 24 Ocak’ta ceza duruşması için mahkemeye geri çağrıldı.

Petty, 1995 yılında New York’ta birinci derece tecavüze teşebbüsten mahkum edildikten sonra kanunlara göre seks suçlusu olarak kayıt yaptırmak zorundaydı. Nicki Minaj’ın kocası olan Kenneth Petty cinsel taciz suçu işlediği dönemde 16 yaşındaydı ve bir eyalet hapishanesinde yaklaşık dört yıl görev yapmıştı.

  Marilyn Manson'ın cinsel saldırı ile suçlandığı dava reddedildi

Ağustos ayında hem Petty hem de Minaj, Petty’nin tecavüze teşebbüsten hüküm giydiği kadın tarafından gözdağı vermekten dava edildi. Davada Jennifer Hough, Minaj’ın “Doğrudan ve dolaylı olarak gözdağı verdiğini, taciz ettiğini ve kendisini bu davadan vazgeçmesi için tehdit ettiğini” iddia etti. Davada, Petty ve Minaj’ın Hough’un sözünü geri almaya yönelik iddialarının, kısmen Petty’nin California’da bir seks suçlusu olarak kayıt yaptırmadığı için tutuklanmasından kaynaklandığı iddia edildi.

Mart 2020’de Petty de aynı nedenle yetkililere teslim olmuş ve 100.000 dolarlık kefaletle serbest bırakılmıştı.

Yazan : filodyo

Rate it

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

e-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli alanlar gereklidir *


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%