Müzik

Rapçi Drakeo the Ruler Los Angeles konserinde bıçaklanarak öldürüldü

today20/12/2021

Background
share close

Rapçi Drakeo the Ruler, Cumartesi gecesi Los Angeles’ta, Snoop’da dahil olmak üzere birçok sanatçının katıldığı Once Upon a Time in LA konseri sırasında, Exposition Park’taki California Banc Stadyumu yakınlarındaki bir tartışma sırasında bıçaklanmasının ardından öldürüldü. Konserde Dogg ve 50 Cent’in sahne alması planlanıyordu. 

Los Angeles Times’a göre Los Angeles adli tıp bürosu önce kurbanı teşhis edemedi. Daha sonra ölen kişinin rap dünyasında Drakeo the Ruler olarak bilinen Darrell Caldwell olduğu doğrulandı . Caldwell, bıçaklı saldırı sonrasında kritik durumdayken bir hastaneye götürüldü ve daha sonra aldığı yaralara yenik düştü. Rapçi 1 Aralık’ta 28. doğum gününü kutlamıştı.

Once Upon a Time in LA Fest’in organizatörleri  yaptığı açıklamada, “Kuliste kıosa süreli bir tartışma yaşandı. Sanatçılar ve organizatörler, katılanlara saygı duyarak ve yerel yetkililerle koordineli olarak karar verdiler ve bu nedenle festival bir saat erken sona erdi.” dediler.

Los Angeles Polis Departmanı “Kaliforniya Banc’taki Once Upon A Time in LA festivalinde yaşanan olay sebebiyle festival erken bitirildi” dedi.

Once Upon a Time in LA konserinin katılımcılarından Snoop Dogg, Instagram’da, “Dün gece Once Upon a Time in LA festivalinde meydana gelen olaylardan dolayı üzgünüm” dedi. “Memleketim olan Los Angeles’a olumlu hisler yaymak için oradaydım. Dün gece olaydan haberdar olduğumda soyunma odamdaydım ve hemen festival alanını terk etmeye karar verdim. Dualarım trajediden etkilenen herkese gidiyor… Hip-hop’ta barış için dua ediyorum.”

Drakeo the Ruler ile bu yılın başlarında “ Talk to Me ” single’ında işbirliği yapan Drake, Pazar günü erken saatlerde Instagram hikayelerine şunları yazdı: “ Hayır dostum, yaptığımız bu bok gerçek anlamda doğru değil. RIP Drakeo.”

Drakeo the Ruler  2015’te ilk mixtape’i I Am Mr. Mosely’yi yayınladıktan sonra geçtiğimiz Şubat ayında ilk albümü The Truth Hurts’a gidene kadar oldukça büyük bir mixtape diskografisi oluşturmuş son çalışması So Cold I Do Em 2’yi 7 Aralık’ta yayınlamıştı.

Drakeo the Ruler , 2016’da 24 yaşındaki birinin öldürülmesiyle ilgili suçlandıktan sonra tutuklanmış ve  geçen yılın Kasım ayında serbest bırakılmıştı. Rapçi motorlu bir araçtan ateş açma suçunu kabul ettikten sonra hapis yattığı süre göz önüne alınarak serbest bırakılmıştı.

Yazan : filodyo

Rate it

Önceki

Müzik

TikTok’un pop yıldızlarıyla gerçekleştirdiği NFT projesi başarısız oldu

NFT'ler tüm yıl boyunca göz kamaştıran manşetlerin kaynağı oldu. 1 milyon dolardan 10 milyon dolara kadar gerçekleşenen kolay satışlar ve hemen hemen her yerde çizilen kısa yoldan kazanılan para imajıyla dikkatler hep bu manşetlerin üzerindeydi. Ancak, ana akımın ilgi odağı olmadan çok önce NFT'ler üzerinde çalışan insanlar, bu dijital koleksiyonların kolay para ve bilinen önbellek ile eş anlamlı olmadığını belirtmekte gecikmediler. Şubat ayının sonunda gişe rekorları kıran NFT satışlarıyla kendi […]

today16/12/2021

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

e-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli alanlar gereklidir *


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%