Müzik

Robin Thicke için Blurred Lines video klibinin çekimleri sırasında cinsel taciz suçlaması

today04/10/2021 1 5

Background
share close

Kanadalı-Amerikalı Robin Thicke Pharrell Williams ve Amerikalı rapçi T.I. ile birlikte 2013 yılında çok ses getiren şarkısı Blurred Lines video klip çekimleri için kamera karşısına çıkmış ve şarkının video klibi de tıpkı kendisi gibi dünya çapında ses getirmişti. Video iki sürüm halinde yayınlanmış ve bunlardan sansürsüz olanı önemli ölçüde çıplaklık içeriyordu. Hatta yayınlandıktan kısa bir süre sonra YouTube gelen şikayetler üzerine topluluk kurallarını ihlal ettiği ve çıplaklık içerdiği gerekçesiyle sansürsüz yayınlanan sürümü yayından kaldırmıştı. Sansürsüz versiyon Vevo adlı video platformunda kısa bir süre içerisinde 1 milyondan fazla gösterim sağlamış, bunun üzerine YouTube sansürsüz versiyonu tekrar yayınlama kararı almıştı.

Birçok modelin yer aldığı klipte üstsüz olarak yer alan Emily Ratajkowski satışa sunulan kitabı My Body’de o dönemde yaşadıklarını anlatıyor. İlk başta videodaki çıplaklıkla ilgili herhangi bir probleminin bulunmadığını yazan Ratajkowski, Diane Martel’in yönettiği videonun çekimleri sırasında Robin Thicke’nin kendisini nasıl taciz ettiğini ve durumdan nasıl rahatsız olduğunu anlatıyor.

  Nicki Minaj'ın kocasına seks suçlusu olarak kayıt yaptırmamaktan dava

Sunday Times of London’ın yer verdiği alıntıda toplu çekimlerde herhangi bir sorun yaşamadığını ancak sadece kendisiyle çekim yapılacağı sırada ünlü şarkıcının sete sarhoş geldiğini ve işlerin değiştiğini idda ediyor. “Çekimler sırasında Robin Thicke’nin arkadan kavrayarak göğüslerini ellediğini” anlatan Ratajkowski aniden arkasına döndüğünü ve uğradığı cinsel taciz karşısında içgüdüsel olarak kendini uzaklaştırdığını ifade ediyor.

Yazdığı kitabın “Blurred Lines” bölümünde yaşadığı olayı detaylarıyla model “Çenemi öne doğru ittim ve omuz silktim, göz temasından kaçındım, aşağılanmanın ısısını vücudumda hissettim,” diye ekliyor Ratajkowski. “Gerçekten olması gerektiği gibi tepki veremediğini” yazan Emily Ratajkowski’nin bu iddiaları üzerine Sunday Times of London klibin yönetmeni Diane Martel ile temasa geçti.

Ünlü yönetmen iddialar üzerine “Thicke’nin göğüslerini tuttuğu anı hatırlıyorum. Çok sinirli bir tonla bağırdığımı hatırlıyorum ‘Ne yapıyorsun, tamam artık! Çekim bitti!” ifadelerini kullandığını söyleyen Martel, “Eğer sarhoş olmasaydı bütün bunlar yaşanmazdı” dedi ve zaten daha sonra Thicke’nin özür dilediğini de sözlerine ekledi.

Ratajkowski, 19 Ekim’de satışa sunulan My Body adlı kitabında, videonun başarısının ardından ve sonrasında röportajlarda olaydan bahsetmediğini çünkü olayı düşünmek istemediğini ve çevresindekileri korumak istediğini söylüyor.

Blurred Lines’ın dünya çapındaki başarısının ardından, Marvin Gaye’in Got to Give It Up adlı parçasının melodilerinden çalıntı olduğu ortaya çıkmış, açılan davada mahkeme Pharell Williams ve Robin Thicke’nin Marvin Gaye’in ailesine 5.3 milyon dolar ödenmesi konusunda karar vermişti.

Yazan : HAKAN E

Rate it

Önceki

Müzik

TikTok NFT pazarına girdi, ilk koleksiyon Lil Nas X

TikTok şimdi de merkeziyetsiz dünyayı kucaklıyor. 30 Eylül Perşembe günü açıklanan verilere göre, aylık bir milyar aktif kullanıcıyı aşan sosyal platform ilk NFT koleksiyonunu duyurdu. Basın materyallerine göre koleksiyonun amacı, müzik hayranlarının, genel sosyal medya kullanıcılarının ve etkileyicilerin pop kültür tarihinde viral bir anın bir parçası olmasını sağlamak. TikTok, 2019'daki “Old Town Road” hiti ile bu sene büyük bir viral başarının ustası Lil Nas X'in küçük bir yardımıyla bu işi […]

today01/10/2021

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

e-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli alanlar gereklidir *


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%