Genel

The Weeknd Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi oldu

today11/10/2021

Background
share close

Abel Tesfaye (The Weeknd) , Perşembe günü Los Angeles’ta düzenlenen bir törenle Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı için İyi Niyet Elçisi seçildi. Bu ünvan Etiyopyalı göçmen bir ailenin Toronto’da yetiştirilen oğlu Abel Tesfaye’nin, hükümet ile Tigray bölgesi arasındaki ihtilaf sırasında Etiyopya’daki yardım çabalarına 1 milyon dolar bağışlamasından altı ay sonra geldi.

Tesfaye, “Bu çok büyük bir onur, çünkü bütün bir ülkeye ve dünya çapında aşırı açlık çeken on milyonlarca insana yardım etme fırsatı elde etmekle ilgili” dedi.

“Siyasi anlayış ne olursa olsun, nerede yaşadıklarına veya kim olduklarına bakılmaksızın bu hayatları kurtarmamız gerekiyor. Çünkü insanlar ölüyor, benim umurumda olan da bu. Bu, ihtiyacı olan her bir Etiyopya vatandaşına ve ayrıca hayatta kalmak için gıda yardımı bekleyen dünyanın dört bir yanındaki insanlara yardım etmekle ilgili ve ben de tam olarak bu yüzden BM Dünya Gıda Programı için elimden gelenin en iyisini yapmak niyetindeyim.”

Tesfaye, “BM Dünya Gıda Programı, her gün hayatları değiştirmek ve kurtarmak için acil planlar ve önemli işler yapıyor. Dünyadaki açlığı ele alma ve ihtiyacı olan insanlara yardım etme konusunda ben de tüm programı destekliyorum. İş birliğimiz, ihtiyacı olanlara yardım etmek ve bu kadar çok acıya son vermek için tüm çabalarımızın ve niyetlerimizin gerçek bir uzantısıdır” dedi.

  Mötley Crüe, master kayıtlarını 150 milyon $ karşılığında BMG'ye devretti

“The Weeknd’i WFP ailesine davet etmekten heyecan duyuyoruz”

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı İcra Direktörü David Beasley yaptığı açıklamada, “The Weeknd’in dünyanın en aç insanlarına yardım etme konusundaki şefkati ve bağlılığı gerçekten ilham verici” dedi. “Her gece 811 milyon insan yatağa aç giriyor ve 270 milyon kişi mevcut sayılara katılıyor. Bu doğru değil ve bugün hayat kurtarmak için sesimizi çıkarmalı ve harekete geçmeliyiz. Açlığı sona erdirmek için herkesin gelip hareketimize katılmasına ihtiyacımız var.”

Tesfaye son iki yılda, 500.000 ABD Doları MusiCares ve 500.000 ABD Doları Ontario, Kanada hastanesi, 1 milyon ABD Doları tutarında Covid-19 yardımı sağladığı Haziran 2020 de dahil olmak üzere çeşitli nedenlere 3 milyon ABD Doları bağışladı. Tesfaye, Lübnan’ın Beyrut kentindeki yıkıcı patlamadan etkilenenlere yardım eden bir fona da 300.000 dolar vermişti.

Dünya Gıda Programı ABD Başkanı ve CEO’su Barron Segar, “İster performans sergiliyor, isterse küresel açlık hakkında konuşuyor olsun, The Weeknd’in sesi her zaman güçlü ve ilham verici ve bu dünyanın dört bir yanındaki insanlara yardım etmeye olan bağlılığıyla çok uyumlu” dedi. “Misyonumuza katılmasından onur duyuyoruz. Hiç şüphesiz, hiçbir erkeğin, kadının veya çocuğun yatağa aç girmemesini sağlamak için verdiğimiz mücadelede gelecek nesil gönüllülere ilham verecektir.”

Yazan : filodyo

Rate it

Önceki

Müzik

Rodrigo: “Şarkılarımı dinleyenler benim üzgün ve depresif olduğumu düşünüyor”

Son zamanların en popüler ismi Olivia Rodrigo CBS Sunday Morning adlı televizyon programına konuk oldu. "good 4 u" şarkısıyla listelerde yer alan şarkıcı "Birçok insan müziğimi dinledikten sonra benim depresif bir yapıya sahip olduğumu, sürekli üzgün biri olduğumu düşünüyor, bu düşünceler gerçeklerden çok uzak" dedi. Olivia Rodrigo, CBS Sunday Morning adlı televizyon programına konuk oldu ve dünya çapında ses getiren şarkılarını yazdığı çocukluk odasından, geçen yılki hızlı yükselişinden, yeni albümü […]

today11/10/2021


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%