Müzik

The Weeknd’in Quincy Jones ile ilgili duygusal konuşması

today27/09/2021

Background
share close

“Quincy Jones bana hiçbir şeyin insanlardan daha önemli olmadığı konusunda bir hayat dersi verdi.

Black Music Action Coalition’ın iki yıldır düzenlediği Los Angeles’taki Music in Action ödül töreninde The Weeknd’in idolü Quincy Jones’un ona öğrettiği sözlere atıfta bulunarak bir konuşma yaptığı sırada gözleri doldu.

Müzik endüstrisindeki ırksal bir hesaplaşmanın ardından geçen yıl kurulan organizasyon, “Siyah sanatçılar, şarkı yazarları, yapımcılar, yöneticiler, ajanslar yöneticiler, avukatlar ve endüstrinin diğer profesyonelleri adına savunuculuk yapmak” için kuruldu. Diğer kuruluşların yanı sıra Black Lives Matter ve MusicCares için hayırsever çalışmalar yapan The Weeknd, Quincy Jones İnsani Yardım Ödülü’ne layık görülenlerden biriydi.

The Weeknd izleyenlere “Quincy Jones ile uzun zaman önce Vegas’ta tanıştım” dedi. “Gösterilerimden birinde yaklaştı ve sahneden indiğimde yan tarafta beni bekliyordu. Onunla tanışacağım için çok heyecanlıydım. Sahnenin diğer tarafında çığlık atan ve dikkatimi çekmeye çalışan hayranlarım vardı ama ben ona o kadar odaklanmıştım ki; düşünün Quincy Jones benim müzik yapma sebebim. Beni durdurdu ve hayranlarımı kastederek ‘Git fotoğraf çektir, imza dağıt, ben burada bekliyorum. Onlar daha önemli.’ dedi.

 “Bana hiçbir şeyin insanlardan daha önemli olmadığını ve geri vermenin her zaman almaktan daha önemli olduğu konusunda ders vermiş oldu.”

H.E.R., Motown Records’ın başkanı ve CEO’su Etiyopya Habtemariam, avukatlar Dina LaPolt ve Ben Crump, YouTube Music yöneticisi Tuma Basa ve Live Nation Urban’dan Shawn Gee de ödül töreninde ödüle layık görülen isimler arasındaydı.

Yazan : filodyo

Rate it

Önceki

Müzik

Red Hot Chili Peppers yeni turnesini garip bir tanıtımla açıkladı

Amerikalı alternatif grup Red Hot Chili Peppers beşinci stüdyo albümleri olan Blood Sugar Sex Magik'in 30. yıl dönümünde hayranlarına sürpriz yaparak yeni dünya turnesini açıkladı. Açıklamayı tuhaf bir formatta yapan grup üyeleri kurgulanmış bir haber stüdyosunda haber spikerleri ve stüdyo konukları olarak soğuk esprilerle boy gösterdiler. Tanıtım filminde Anthony Kiedis Johnson Hammerswaddle adında bir spiker ve yardımcısı rolünde olan Flea ise Todd the Squirrel olarak  karşımıza çıktı. KHOT News adı […]

today26/09/2021 1

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

e-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli alanlar gereklidir *


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%