Müzik

TikTok NFT pazarına girdi, ilk koleksiyon Lil Nas X

today01/10/2021 5

Background
share close

TikTok şimdi de merkeziyetsiz dünyayı kucaklıyor. 30 Eylül Perşembe günü açıklanan verilere göre, aylık bir milyar aktif kullanıcıyı aşan sosyal platform ilk NFT koleksiyonunu duyurdu.

Basın materyallerine göre koleksiyonun amacı, müzik hayranlarının, genel sosyal medya kullanıcılarının ve etkileyicilerin pop kültür tarihinde viral bir anın bir parçası olmasını sağlamak.

TikTok, 2019’daki “Old Town Road” hiti ile bu sene büyük bir viral başarının ustası Lil Nas X’in küçük bir yardımıyla bu işi başlatıyor. Nas, 6 Ekim’de gelecek birkaç diğer sınırlı sayıda seçeneğin yanı sıra bire bir belirteç içeren NFT setini satışa sunan ilk sanatçı olacak.

Nas, Willingham’ın Nas’ın şarkısı “Montero (Call Me By Your Name)” adlı stop-motion video övgüsünden ilham alan bu projeyi düzenlemek için TikTok yaratıcısı Rudy Willingham ile çalıştı. Orjinal video şu anda TikTok’ta yaklaşık üç buçuk milyon görüntülümeye sahip.

Bu projeden hemen sonra tanınmış TikTok fenomenlerı Bella Poarch, Curtis Roach, Brittany Broski, FNMeka, Jess Marciante ve Gary Vee ile işbirliği içinde üretilen diğer beş set satışa sunulacak.

TikTok, İnternet fenomenlerini NFT tasarlama konusunda yetenekli sanatçılarla eşleştirdi. Özellikle, Grimes, gerçek hayattaki arkadaşı Poarch’a ve aynı zamanda Broski’ye yardım ediyor. İlgili diğer kripto uzmanları arasında COIN ARTIST, x0r ve RTFKT  bulunuyor.

  Katy Perry, Nas ve Jason Derulo'dan Spotify'ın rakibine büyük yatırım

NFT’ler Ethereum blok zincirinde çalışacak. TikTok “Layer 2” teknolojisini kullanarak projeyi daha çevre dostu hale getirmeyi planlıyor. Koleksiyonun mikro  sitesindeki bilgilere göre, bire bir tokenler açık artırmaya çıkarılacak, ancak sınırlı sayıda NFT’ler Ekim ayının sonuna kadar haftalık olarak “erişilebilir noktalarda” satılacak.

TikTok’un küresel pazarlama başkanı Nick Tran, TikTok’un “interneti şekillendirmeye” yardımcı olma uzmanlığını vurgulamadan önce yaptığı açıklamada, “Yaratıcıların ekonomisi büyümeye devam ederken, yaratıcılarımızı desteklemek için sürekli yeni ve farklı yollar arıyoruz” dedi. Yayınlanan mikro sitede İnternetin “en sevilen kültürel kilometre taşlarını” geliştirin” yazıyor.

Yazan : HAKAN E

Rate it

Önceki

Müzik

Jonas Brothers ve yeni kliplerinde reklam kokan hareketler

Jonas Brothers, son single'ları "Who's in Your Head" için bir video yayınladı. filodyo radyo’da şu sıralar bol bol dinleyebileceğiniz parça Max Martin ve Rami Yacoub tarafından ortaklaşa yazıldı. Ayrıca klip boyunca pek de gizli olmayan ürün yerleştirmeleri var - Vespa'dan Benjamin Moore Paint'e, Aperol, iPhone, Lay's patates cipslerine kadar birçok ürünü klipte görebilirsiniz. Christian Breslauer'in yönettiği video, grup üyelerinin gitarlar ve diğer ekipmanlarla dolu bir çatı katında performans sergilemesi ve […]

today30/09/2021

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

e-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli alanlar gereklidir *


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%