Müzik

Whitney Houston’un yayınlanmamış bir kaydını da içeren NFT koleksiyonu 1 milyon dolara satıldı.

today15/12/2021

Background
share close

Whitney Houston’ın 17 yaşındayken gerçekleştirdiği, yayınlanmamış bir kaydının NFT’si, 14 Aralık Salı gecesi OneOf’ta açık artırmada 1 milyon dolara satıldı. Yayınlanmamış demo, daha büyük bir NFT setinin parçasıydı. Ayrıca resimler ve videolar dahil, tüm lotlar bir araya geldiğinde 1,1 milyon doların üzerinde satış elde edildi.

Whitney Houston tarafından 17 yaşındayken kaydedilen daha önce yayınlanmamış bir şarkı demosu, OneOf tarafından sunulan NFT koleksiyonunun bir parçasıydı. Şarkı, tek bir “OneOf One Iconic” öğesi olarak açık artırmaya çıkarılmıştı.

Kazanan teklif sahibi, OneOfVault’ta daha önce hiç duyulmamış tam uzunlukta şarkı demosuna ve şarkıcının ek bilinmeyen arşiv fotoğraflarından oluşan 17 yaşındaki Diana Sinclair tarafından oluşturulan dijital bir videoya erişebilecek.

Whitney E. Houston haklarının sorumlusu olan Pat Houston yaptığı açıklamada, “Whitney’in mirasının ve harika müziğinin bu çağın cesur yeni teknolojisine dönüşmesini görmekten heyecan duyuyorum” dedi. “17 yaşındaki Diana Sinclair ile ortak olmak ve Whitney’in müziğinin sanatının yeni nesli etkilemesini izlemek bir zevkti.”

Whitney Houston NFT koleksiyonu, onlara dijital bir not defteri efekti veren animasyonlar olarak tasarlanmış, Houston’ın erken yaşamından ve kariyerinden nadir arşiv fotoğraflarının Altın ve Platin teklifleri de dahil olmak üzere, sabit fiyatlı binlerce ek NFT içeriyor. Koleksiyonun en önemli parçası ise Sinclair’in oluşturduğu videoları, “The Greatest Love of All” ve “I Will Always Love You” şarkılarından ilham alan video animasyonları içeriyor.

Koleksiyonun satışından elde edilen gelirin, ilham vermek, fırsatlar yaratmak ve gençleri güçlendirmek için çalışan Whitney E. Houston Vakfı’na bağışlanacağı açıklandı.

 

Yazan : HAKAN E

Rate it

Önceki

Müzik

Metallica’nın 40. yıl dönümü konserleri Amazon’da canlı yayınlanacak

San Francisco dışındaki Metallica hayranları, önümüzdeki hafta  40. yıl dönümü gösterilerini izleyebilecek, çünkü her ikisi de Amazon üzerinden canlı yayınlanacak. Her iki konser de önümüzdeki hafta Chase Center'da başlayacak. İlki 17 Aralık Cuma, ikincisi ise 19 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek konserlerin biletleri Ticketmaster üzerinden hala satılıyor. Konsere canlı olarak katılamayanlar için, setler Amazon'un Twitch hesabında ücretsiz olarak yayınlanacak. Ayrıca, alışveriş devinin Amazon Müzik ve Prime Video platformlarında dünya çapında Amazon üyeleri için […]

today11/12/2021

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

e-posta adresiniz yayınlanmayacak. İşaretli alanlar gereklidir *


e-BÜLTEN
FİLODYO SOSYAL MEDYA
0%
0%